#

Jasné víťazstvo ambicióznych hostí.

###

Súper s exraligovými ambíciami a aj s exraligistami Petrom a Bogárom na hosťovačke, držali od 1. minúty opraty zápasu vo svojich rukách. My sme hrali s dvoma veteránmi, nakoľko maturanti čerpali stužkové voľná.

#

Vyhralo lepšie družstvo..

###

Vďaka rozhodcom to bol ku koncu zbytočne nervózny zápas, keď všetko napovedalo na jasné víťazstvo domácich..

#

Súper sa na víťazstvo nadrel.

###

Po vyhranom polčase sa prejavila kondícia súpera a skóre navýšil len v samom závere keď bolo rozhodnuté.

#

Od počiatku sme boli pozadu.

###

Súper nám dal lekciu z hádzanárskosti. Starši hráči nám ukázali čo je to mať v hlave aj v srdci.

#

Kvalitný výkon, ktorý potešil.

###

Zopakovali sme kvalitný výkon z Bratislavy a všetky fázy hry aj s brankárom Hollým nám šlapali ako dobre namazaný stroj.

#

Tentokrát nám súper nestačil.

###

Od prvej minúty sme dominovali a skóre nerástlo len keď skutočne hrala kompletná lavička.

#

Lepší súper po zásluhe vyhral.

###

V 1.plčase sme premárnili priveľa šanči a Holý v bráne čaroval, čo sa nám po prestávke vypomstilo. Znova sme nevládali behať a to rozhodlo.

#

Držali sme sa len polčas.

###

So súperom sme krok držali len 1.polčas. Potom nás súper kvalitnou obranou na čele s brankárom Mitošinkom a následnými kontrami poľahky prehral.

#

50 minút hrať nestačilo.

###

V polčase sme ešte vládali a držali sme súpera od nás ďalej. Paľo Bízek v bráne čaroval a nikto si skoro nevšimol, že je hráč. V druhom polčase nám dochádzali sily, nevracali sme sa do obrany a obrat súper v 50. minúte zápasu razantne dokonal.

#
#

#

Nevydarený záver zápasu, podčiarkol nevydarenú celú jarnú časť.

###

Veľmi vlažný prvý polčas nám vystavil manko 4 gólov, ktoré sme po zlepšenom výkone zmazali, ale víťazstvo sme si pokazili netaktickou a nepripravenou hrou ku koncu zápasu.

#

Vlažné obrany na oboch stranách priali strelcom a víťazstvo ostalo konečne doma.

###

V zápase nám chýbal, alebo nebol zdravý celý spojkový rad a na našej hre to bolo badať hlavne vo fáze, keď bolo treba trochu prestriedať. Súper hlavne z tohto dôvodu získaval nad zápasom kontrolu a jasne vyhral.

#

Lepším tímom sme boli iba 20 minút..

###

#

Po urputnom boji by zápasu slušala remíza, ale body brali hostia.

###

Dobre rozbehnutý zápas sa zlomil našimi vylúčeniami za komentovania veľkých chýb rozhodcov. Ako vždy rozhodcov sa to nedotklo. Za chyby ich nič nepostihne a my sme si zápas skomplikovali. Aj keď naša snaha bola veľká , vlastné nevynútené chyby nás zrážali dole, až nakoniec súper o ten gól dal viac. Ukázali sme však bojovné srdce a celé družstvo sa zomklo.

#

Výsledkom, ale aj hrou bol zápas pre nás sklamaním.

###

Zápas z našej strany bez veľkých emócíi, s veľkým počtom nevynútených chýb. Ani dobrý výkon brankárov nám nepomohol a súper vyhral bez tesnej koncovky.

#

Zápas bol vyrovnanejší ako samotný výsledok.

###

Celý zápas sme držali so súperom krok, aj keď o ten kúsok bol stále vpredu. naśa vysunutá obrana pracovala veľmi dobre a aj traja brankári odchytali veľmi dobre. Širśia súperova lavička nakoniec až v posledných piatich minútach rozhodla o kondičnej prevahe súpera, ktorá sa odzrkadlila na konečnom výsledku.

#

Krok s lídrom tabuľky sme držali len v prvom polčase.

###

Na zápas po dlhej dobe nastúpil aj Ivan Oslej, ale ani tak sme nedokázali súpera prehrať. Zrejme hlavným faktorom k neúspechu nášho družstva bolo vylúčenie Dávida Stachoviča na konci 1.polčasu pre tri dvojminútové tresty. Súper bol v druhom polčase rýchlejši, dravejší a za pevnou obranou mal brankára z nedávneho kvalifikačného zápasu reprezentácie. Takže nakoniec to dopadlo tak, ako sa očakávalo a líder bez problémov získal dva body.

#

Zápas prebiehal tak, ako sme očakávali. Naše obavy sa naplnili.

###

Prehrávali sme do 32 minúty a len 10 minút sme boli vo vedení. Živelná hra súpera slávila úspech a my mse sa ku koncu viac starali o to, aby sme neprišli k nejakému úrazu. Celý 2.polčas v śiestich hráčoch nám zobral veľa síl. Tie nám chýbali v úspešnej streľbe a ku koncu aj v obrane.

#

Pred koncom sme aj viedli, ale body brali nakoniec hostia.

###

Polčas lepšie vyšiel hosťom, ale krátko po prestávke sme viedli už my. Zápas bol prakticky bez obrán a vyhral ten, čo nakoniec menej zahodil.

#

Rozhodol až záver sretnutia.

###

Obe družstvá od prvej minúty tuho bojovali o body. Nakoniec sme zápas zlomili a zaknihovali tretie víťazstvo v sezóne.

#

Súper nás ubehal a po zásluhe vyhral.

###

Eśte sme sa ani nerozkukali a bolo 6:0 pre súpera. Po tejto päťminútovke sa mladíci zobrali a začali kvalitne hrať. Konečne nám začala fungovať obrana a v útoku sme trpezlivo čakali na šancu. Lepší výsledok sme neuhrali vďaka chýbajúcim silám v závere stretnutia.

#

Body zostali doma, ale súper poškodil bitkou celý zápas.

###

Po nádejňom prvom polčase sme začali hrať ustráchané a dovolili sme súperovi dať šancu. Ten ju prakticky zneužil na nešportové veci, ktoré zápas znehodnotili.

#

Líder nás 1.polčas sfúkol z palubovky.

###

V prvom polčase sme si pripadali, akoby sme hádzanú začali hrať len včera. Našťastie v druhom polčase mladíci zabrali a predčili súperovu lavičku.

#

Domáci po zásluhe vyhrali.

###

Oba polčasy mali domáci mladíci navrch. V prvom polčase mali však vychýlenú mušku a tak sme pomerne šťastne viedli. V druhom polčase nám už došli aj sily a domáci po zásluhe vyhrali.

#

Jasné víťazstvo a postup pre extraligistu.

###

pre naše družstvo to bol sviatok a pre diváka určite pekný zápas. favorit nesklamal a ukázal svoju kvalitu.

#

Derby dopadlo suverénne pre favorita.

###

Kvalitatívne rovnaký súper aj herný prejav ako minulý týźdeň. Bohužiaľ aj výsledok bol obdobný. Naše družstvo nedokázalo súperovi konkurovať v žiadnej fáze hry a ani v žiadnej hernej činnosti.

#

Súper nás vyškolil z moderny.

###

Od začiatku do konca nás súper valcoval modernou hádzanou. Náš bezduchý výkon nemal šancu na úspech.

#

Spokojný môžeme byť iba s druhým polčasom.

###

Vlažný vstup do zápasu nakoniec nás nevytrestal. Od stavu 4:11 sme pomaly preberali opraty, hlavne vďaka zlepšenej obrane a obrat v zápase sme dokonali v druhom polčase.

#

Pezinok ukázal, že túto sezónu už bude silnejší.

###

Prvý zápas sezóny sme sa neukázali v najlepśom svetle. Zlyhávali sme v obrane a v útoku sme doplácali na prílišnú improvizáciu.

#
#

#

Do extraligy po zásluhe mieri Martin.

###

Zápas o víťazstvo v celej lige, jednoznačne vyznel pre súpera z Martina. Náš výkon bol zakríknutý a nervózny a počas celého zápasu sme sa nedostali do nášho tempa. Martinčania po zásluhe oslavovali a my sme im museli len športovo zagratulovať.

#

nezvládnutý 1.polčas nás stál body.

###

Prvý mečbol na víťazstvo v lige sme nepremenili. Prvý polčas z našej strany bol zlý. Zlepšenie výkonu v druhom polčase a hlavne zavretie brány Roškom nám k bodu nepomohli.

#

Aj odveta skončila v náš prospech.

###

Hneď nasledujúci deň po víťazstve na domácej palubovke s tým istým súperom sme nastúpili na odvetu na palubocke v kolárove. Zmenšené rozmery telocvične boli hlavnou príčinou relatívne vyrovnanajšieho zápasu. Tvrdosť domácich za hranicou pravidiel naśťastie rozhodcovia trestali a tak o víťazstvo sme sa báť nemuseli. Na víťazstve má najväčšiu zásluhu Roško v bráne. Bez neho by sme zápas určite takto ľahko nezvládli.

#

Súper nemal v žiadnom momente zápasu nárok.

###

Od prvej minúty zápasu sme si isto išli za víťazstvom. Otázkou bolo len celkové skóre. Rozhodla naša sústredená obrana a kontry, ktoré sme úspešne realizovali.

#

Rýchla hra súpera nám robila pridlho problémy, ale nakoniec sme to zvládli.

###

V Bratislave sme chceli potvrdiť svoje postavenie. Síce od začiatku zápasu sme boli vo dedení, ale nevedeli sme sa utrhnúť na komfortný rozdiel. Mladé družstvo súpera poskladané väčšinou z dorastencov hralo súčasnú "hurá" hádzanú. T.j. po získaní lopty staĺe čo najrýchlejšie utekať s loptou dopredu.

#

Zlepšená obrana v druhom polčase rozhodla o našom víťazstve.

###

Dôležitý zápas, ktorý sa nám aj vďaka tímovému duchu podarilo vyhrať. V začiatku nás strašila ešte drtívá prehra v Cíferi a mali sme preto čo oplácať. Zrejme aj preto sme mali priveľký rešpekt a v úvode sme mali aj preto nedôraznú obranu. Pomalý útok nerobil súperovi problém presúvať sa za loptou.

#

Pre covid sme necestovali a prehrali sme kontumačne.

###

Na zväz sme poslali pozitívny test jedného hráča na covid -19 a do Levoče sme neodcestovali. Prehrali sme kontumačne. Pravidlá, ktoré už začali platiť umožňovali zápas dohrať po vzájomnej dohode oboch družstiev. Termín na dohrávku sme však v nahustenej súťaži nenašli.

#

Ukázali sme svoju kvalitu a predviedli oku lahodiacu hru.

###

Ak niekoho spomenúť zvlášť, tak Mareka Kuklovského. Jeho výkon patril do extraligy. Nezaujal len zákrokmi v bráne, ale hlavne krásnymi milimetrovými pasmi na Ivana Osleja. Ivan Oslej síce , čo to zahodil, ale tie kontry boli neskutočne technicky zvládnuté.

#

Štandartný výkon bol dostatočný na povinné víťazstvo.

###

Príjemný zápas s očakávaným výsledkom. Súper bol snaživý, ale herná kvalita na našej strane sa plynulo preniesla počas celého zápasu do skóre. Veľa pekných akcií nenechalo nikoho na pochybách, ktoré družstvo zvíťazí.

#

V oslabenej zostave sme statočne vzdorovali, ale bod sme nezískali.

###

Zápas v piatkový podvečer to bol síce pekný, ale dva body si nechali domáci. Problémy so zostavou nám pred zápasom skrížili plány. Nakoniec sme sa nejak dali dokopy, reštartovať kariéru musel Peter Stachovič.

#

Družstvo si ujasnilo prečo vlastne hrá a aj preto sa všetci podelili o víťazstvo.

###

Dohrávka 5.kola veľmi nepripomínala majstrovský zápas. Netradičný čas nedeľa dopoludnie a miesto modranská hala, ktorú si vybrali Vajnory evokovala sktučne len priateľský zápas. A priebeh sa tomu aj podobal. Na oboch stranách korektné správanie voči súperovi, žiadne ostré zákroky. Bola to ukážka korektnosti. Aj naše družstvo si uvedomilo, že je dôležité , aby všetci jeho členovia sa delili o herný čas.

#

V jasnom zápase sme si sami robili problémy

###

Po vynikajúcom vstupe, keď sme v 20. minúte vyhrávali 11:3 prišli nečakané komplikácie. Pali Bízek si zlomil členok a aj táto pauza potrebná na jeho fixáciu vniesla do našich radov absolútny nepokoj. Súper ožil a my sme sa vybýjali v osobných veciach.

#

Ospalý výkon z prvého polčasu, sa v druhom zmenil na peknú hádzanú.

###

Už sa stáva skoro pravidlo, že nevieme sa v prvom polčase nájsť a predvádzame v tejto časti zápasu bezduchý výkon. Nedarí sa v útoku, obrana je deravá a nedôrazná. Až napomenutie v šatni, nás prinúti zapnúť v druhom polčase na vyššie obrátky. Tak takto to bolo aj proti bratislavčanom. Súper prišiel len ako tak posladaný. Bez brankára, bez hráčov z "A" mužstva, bez podpory dorastencov.

#

Favorit kontroloval zápas a domáci podali sympatický výkon.

###

Žreb osemfinále Slovenského pohára nám prisúdil sílného, ale o to atraktívnejšieho súpera. HC Košice chcú pomaly naviazať na svoju slávnu históriu a podarilo sa im tento rok postaviť skvelé druźstvo s viacerými zvučnými menami, nehovoriac o lavičke kde sedeli Lipták a Štochl. v úvode sme sa súpera trochu žlakli, ale potom sa nám podarilo vyrovnať na 6:6. To bolo hlavne skvelého Milan aHollého v bráne. Ani jeho bravúrne zákroky však nezabránili družstvu Košíc popstupne navyšovať svoj náskok.

#

Deviaty zápas v rade sme už zvíťaziť nedokázali.

###

Tento zápas nám vôbec nesadol. Od rána sa právom viac riešilo narodenie Dávidovej dcérky. Okrem toho súper hral skutočne veľmi dobre. Doplnil káder bývalými extraligistami a celý zápas sme sa cez ich mohutnú obranu nevedeli presadiť. Chcieť sme aj chceli, ale súper bol jasne nad naše sily. Naše opory aj keď robili ćo mohli hrozivému skóre zanrániť nedokázali. Po zápase sa nedalo nikomu nič veľmi vytknúť.

#

Dlho sme sa hľadali, ale nakoniec sme súpera zlomili

###

Veľmi dlho sme nanašli recept na hru hostí z Levoče. Umne držali loptu a darilo sa im rozbiehať svoje útočné akcie. Ich obrana 1:5 bola dlho dôrazná a efektívna. my sme sa trápili , v obrane súpera len doprevádzali a v útoku individuálne a rýchlo nepripravene zakončovali. Skrátka sme sa trápili. Po prestávka síce nastala zmena , ale k obratu hneď neprichádzalo. Až zväčšený dôraz v obrane, ktorý začali po prestávke uplatňovať bratia Stachovičovci bol predzvesťou obratu.

#

Povinné víťazstvo bez pridanej hodnoty.

###

V Dunajskej Strede bývajú zvláštne zápasy. Také odhodlanie ako srší z domácich hráčov asi nikde nenájdete. Dunajskostredčania hrajú z ohromných chcením a radosťou. Je na nich však vidno, že sa boria z technickými , ako aj taktickými nedostatkami. Všetko sa potom snažia dohnať bojovnosťou , niekedy až za pravidlami hádzanej. Takto si vytrpel Andrej Dobrocký aj hororový zákrok brankára domácich na neho v jasnom protiútoku.

#

Určite najťažší zápas sezóny sme odohrali nakoniec s úspešným koncom pre nás.

###

Zápas od začiatku do konca bol zaujímavý hrou , ktorú predvádzali obe družstvá. Divák mohol byť z napínavosťou aj úrovňou zápasu spokojný. Snáď len rozhodcovia mohli podať konsolidovanejší výkon. Súper prišiel v lepšej zostave ako hral posledné kolá. Aj keď by výsledok naznačoval ľahký prvý polčas, nebola to pravda, Stav zápasu bol stále vyrovnaný a na konci 25.minúty stále sme sa vyhrávali len o dva góly. Kľúčovým možno pre celý zápas bolo naše odskočenie zo stavu 15:13 na 19:13.

#

Kvalitný výkon, potvrdil naše ambície.

###

Výkonom v Piešťanoch sme nadviazali na predchádzajúce septembrové zápasy. Výborná obrana, za ktorou bol sebaistý Hollý, smrteľné kontry hlavne od Ivana Osleja, vynikajúca režijná taktovka Adama Škodu, strelecké prebudenie Bízeka, už pomaly štandardná kvalita Dominika Osleja. Prvý gól zo 7m hodu pre navrátilca Nora Wascheka.

#

Po roku sme si opäť vybojovali postup z predkola Slovenského pohára.

###

Po roku si naše družstvo v Slovenskom pohári opäť vytiahlo čierneho Petra a muselo do predkola. Tak ako minulý rok , tak aj teraz postup bol bezproblémový. Náš súper TJ Sokol Cífer po korona kríze už aj oklieštený o pár hráčov vzdoroval len desať minút. Pootm sa naša obrana skoncentrovala, posiela do protiútoku už nielen Ivana Osleja , ale aj jeho brata Dominika.

#

Víťazstvo v derby bolo aj prvým víťazstvom hrajúceho trénera Adama Škodu.

###

Okolnosti tomu tak chceli, že si svoju premiéru hrajúceho trénera odbil Adam Škoda v záhoráckom derby proti novému subjektu Záhoráci Stupava-Malacky. A bola to premiére ako sa patrí. Veľkú pomoc mu pri couchingu z lavičky poskytol aj zranený Vlado Pavlík. Naše družstvo v novej sezóne naviazalo na svoj posledný zápas z tej minulej. Presne 344 dní sme neabsolvovalo žiadny zápas. Nastúpili sme proti rezerve Záhorákov a z počiatku sme ťahali za kratší koniec.

#

V Martine sme to také ľahké nečakali

###

Zápas sme mali od začiatku pod kontrolou. Hrali sme vo veľkej pohode, z ktorej nás dostali len občas prísne vylučovania. Dobrý výkon Roška v bráne a kvalitná obrana ako základ úspechu. V útoku sme niekedy zbytočne nepremenili, ale súper nemal v žiadnej fáze zápasu výrazne navrch. Výsledok zodpovedá dianiu na ihrisku. Možno sme mohli vyhrať aj výraznejšie.

#

Postup sme vybojovali v druhom polčase

###

V slovenskom pohári sme nastúpili v Dunajskej Strede a nebol to úpne ľahký zápas. Súper sa snažil, nám sa moc nechcelo a tak sme dlho nevedeli odskočiť. Podarilo sa nám to až v druhom polčase, keď sme zasunuli obranu a pokryli prihrávky do pivota. Strely súpera bravúrne likvidoval Milan Hollý v bráne a za nejeden zákrok zožal burácajúci potlesk.

#

Derby naplnilo očakávanie

###

Prvý ligový zápas u súpera v tomto roku sme hrali aj tak doma. V prvom malackom derby sme podľahli tesne o 2 góly. Bez ohľadu na neovplyvniteľné okolnosti, bolo hlavné z ponímania nášho družstva to, že sme nehrali konštantným výkonom celý zápas. Druhý polčas už nemôžeme hovoriť o tom, že sme nejakú časť hrali niečo iné. To nám však v prvom polčase chýbalo.

#

Pohoda v šatni sa prejavila aj na ihrisku

###

Len prvý polčas nám súper robil problémy. Potom sme si ho už prečítali a koncentrovanou obranou sme opticky poľahky získali 10-gólový náskok. Nepremieňaním šancí sme pomohli súperovi náskok kozmeticky upraviť. Boli sme kompletný až na Dobrockého a brankára Roška , ktorý bol ešte chorý , ale Piaček dobrým výkonom opäť potvrdil svoju kvalitu.

#

Prehra a napriek tomu spokojnosť

###

Síce s prehrou, oslabení o dvoch hráčov a brankára pre choroby, ale s lepšim výkonom ako v predchádzajúcom kole. Podarilo sa nám s favoritom na postup držať krok po celý zápas. Hrali sme stále svoju hru bez ohľau na stav a to Stupavčanom sťažilo cestu za povinnými dvoma bodmi.

#

Na úvod víťazstvo

###

Úvodný zápas ligy pri uspokojivej návšteve divákov sme zaslúžene vyhrali. Lepší bol z našej strany prvý polčas, keď sme sa pomerne ľahko dostávali do šancí, ktoré žiaľ nie všetky sme premieňali. Po prestávke naša hra stratila kombinačnú tvorivosť a prestali sme dávať ľahké góly z protiútoku. Hra sa celkovo vyrovnala, ale vďaka dôraznej obrane sme si súpera držali stále na polčasový rozdiel.

#

Historicky prvý zápas sme odohrali v Pezinku

###

Vo štvrtok 20.8.2020 sme absolvovali historicky prvý zápas Štart HC Smartpoint Malacky v riadnom stretnutí. Podarilo sa nám zísť v takmer kompletnom zložení a aj naša hra tomu napovedala. S chuti si všetci po veľmi dlhej dobe zahrali. Minúta po minúte sa nám darilo hlavne v obrane, z ktorej sme rýchlymi kontrami otočili stav z 2:6 v náš prospech.